Petr Pekár si pojistil celkové vedení

04.12.2015 02:16

V neděli 29. listopadu byl na pořadu dne předposlední turnaj letošní Záběhlické devítky. Opět díky menšímu počtu účastníků 11 jsme změnili systém a po kvalifikaci, se hrálo finále na čtyři hry, do kterého postoupili všichni hráči.

Od začátku byla jasné, že souboj o čelní umístění bude svádět Petr Pekár a Dušan Kovařík, kteří s velkým náskokem kvalifikaci vyhráli.

Finále ale začal úplně nejlépe nováček turnaje Vašek Kváča spolu s ostřílenou Anežkou Lencovou. Po prvních dvou hrách finále byli jasně ve vedení. Třetí hra ale výrazně zamíchala kartami. Zatímco Vašek a Anežkou zpomalili a dosáhli v této hře průměrného, a v případě Anežky dokonce na devítku nízkého výkonu, Petr a Dušan pořádně zabrali. Petr tak přeskočil všechny a ujal se vedení a Dušan se dostal před Anežku do těsného závěsu za Vaška. Poslední hra už na tomto stavu nic nezměnila a tak Petr Pekár letos podruhé vítězí a pojišťuje si vedení v celkovém pořadí. Pro Václava Kváču druhé místo hned na poprvé je jistě výborný výsledek. Dušanovo třetí místo jej posunulo v celkovém pořadí na druhou pozici a tak byl také určitě spokojen. Smutná může být snad jen Anežka, která do posledních hodů bojovala o místo na bedně, které jí nakonec uteklo o pouhé 4 kuželky.

Hned v první hře kvalifikace dosáhl Dušan Kovařík 280 za který si zaslouženě odnesl prémiovou cenu HRABAL SEKT brut od našeho sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal.

Poslední turnaj Záběhlické 9 v roce 2015 je jako vždy v neděli, a to 20.12.2015 13:00. Přihlásit se můžete na https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=874 Celkový stav série najdete na https://zabehlicka-devitka.webnode.cz/celkove-poradi2/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz