Záběhlícká devítka 5

26.05.2013 00:00

Květnovou Záběhlickou devítku navštívilo 20 hráčů, což je takový standard tohoto malého turnaje. Pro dva hráče to ale bohužel znamenalo, že pro ně po kvalifikaci turnaj končí. Tentokrát poněkud překvapivě turnaj skončil příliš brzo pro Jirku Urbana.

Už v kvalifikaci padala hezká čísla a za zmínku stojí průměr 253,3 Standy Semeráka, který tak kvalifikaci vyhrál. V semifinále padla i třístovka, kterou hodil sice novic Záběhlické devítky, ale zároveň i úspěšný matador mnoha bowlingových turnajů, Vladimír Krucký.  Za nejvyšší nához si tak odnesl láhev sektu.

Ale na Záběhlické devítce se vše rozhoduje až ve finále, kde se začíná od nuly. Největším favoritem byl asi Vláďa neboť jistota s jakou házel v semifinále strike za strikem byla ohromující. Nutno říct, že to vo finále i potvrdit. První finálová hra 263 mu poskytla dostatečný náskok, který už jen udržel druhou celkem průměrnou hrou 206, a tak se Vláďa mohl při své první účasti radovat hned z vítězství!

Druhé místo, pro někoho možná trochu překvapivě, ale přitom naprosto zaslouženě vybojovala Anežka Lencová, která tak potvrdila svoji stoupající formu, především na její oblíbené herně Na Ovčíně.

O třetí místo svedl ukrutný a velmi těsný boj Petr Vrba a Petr Pekár. Každý z Petrů začal finále zcela jinak. P. Vrba hodil v první hře, krásných 245 a mohl pomýšlet i na vítězství, pokud by tento výsledek zopakoval. P. Pekár začal naopak celkem nízko na devítkový turnaj (188) a dotahoval druhou hrou. Petrovi Vrbovi ale druhá hra vůbec nevyšla a pouhých 166 ho poslalo až do zmíněného boje o třetí místo. Ten nakonec pro něj dopadl dobře, protože P.Pekár v celkovém součtu dosáhl na kuželku stejný nához a rozhodovalo tak druhé kritérium – nejvyšší nához, který měl P. Vrba lepší. Tak Petr Vrba získal podruhé třetí místo za sebou.

Vítězná trojice si rozdělila odměny v poměru 500Kč-300Kč-200Kč plus nezbytné medaile a pohár pro vítěze.

Další turnaj Záběhlické 9 je jako vždy v neděli a to 30.6.2012 13:00. Přihlásit se můžete na https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=504. Celkový stav série najdete v budoucnu na https://zabehlicka-devitka.webnode.cz/celkove-poradi/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz