Závěrečný turnaj 2013

17.12.2013 17:52

Třetí adventní neděli se odehrál poslední turnaj série Záběhlické devítky. Turnaj se nesl ve slavnostním duchu blížících se vánoc k čemuž přispěla i hojná účast 25 soutěžících. Pro všechny byl připraven i malý raut.

Díky vyšší účasti a velmi dobrým výkonům všech zúčastněných se někteří favorité neprobojovali ani z kvalifikace. Největší překvapení se ale odehrálo v semifinále, kde po kvalifikaci poslední postupující Jana Novotná s přehledem vyřadila do té chvíle vedoucího Stanislava Semeráka.

Na turnaj dorazil už letos potřetí Vladimír Krucký, který zatím pokaždé když přišel i zvítězil. Vláďa hrál opět výborně a jeho turnajový průměr 246,7 mluví za vše. Ve finále, které se hraje na dvě hry od nuly, však tentokrát našel své přemožitele. Výkonem 472 si však vybojoval alespoň bronzovou medaili a třetí místo. Stejného náhozu dosáhl i Josef Colon, ale díky lepšímu výkonu v jednotlivé hře tak Vláďu přeskočil a vybojoval tím cennou druhou příčku. Poslední turnaj tak ovládl jeden s pořadatelů Dušan Kovařík a to vynikajícím výkonem 491, když si svoje nejlepší výkony schoval právě na finále.
Poučení: Na Záběhlické devítce je třeba i správně naladit formu a ne si to nejlepší vyházet hned v kvalifikaci a semifinále Vláďo!  :-).

Vítězná trojice si rozdělila odměny v poměru 500Kč-300Kč-200Kč plus nezbytné medaile a pohár pro vítěze.

Nejvyšší nához hodil i tentokrát Vladimír Krucký (284), slávu a cenu ale přenechal šlechetně druhému v pořadí Patrikovi Kolískovi juniorovi s krásným náhozem 278.

To ale nebylo vše tentokrát. Jako každý rok pro věrné návštěvníky (8 turnajů a více) proběhlo losování cen v podobě bowlingové koule a mobilního telefonu! Květa Šedivá si odnesla kouli a Jiří Urban mobilní telefon Gratulujeme!

Na úplný závěr pak došlo na vyhodnocení celé série. Jasným vítězem už před začátkem turnaje byl Josef Colon! Čtyři vítězství, dvě druhá a jedno třetí místo jsou jasnou ukázkou jeho letošní dominance. Josef si své vítězství dozajista plně zasloužil. Druhé a třetí místo obsadili pořadatelé Dušan Kovařík a Stanislav Semerák i když čtvrté Anežce Lencové chybělo jen pár bodíků na umístění na bedně. Všichni kdo se umístili v celkovém pořadí série do desátého místa si odnesli bohaté věcné ceny. Celkové pořadí najdete zde.

Další turnaj Záběhlické 9 a první turnaj série 2014 je jako vždy v neděli a to 26.1.2014. Vše začíná znovu a i Vy můžete být vítězi příští série! V roce 2014 jsme získali sponzora nejvyššího náhozu, takže cenou za nejvyšší nához v každém turnaji bude láhev kvalitního sektu z vinařství Hrabal!

Přihlásit se můžete na https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=504. Celkový stav série najdete na https://zabehlicka-devitka.webnode.cz/celkove-poradi/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz