Záběhlická devítka

27.01.2013 00:00

První Záběhlická devítka

Historicky první Záběhlická devítka s uskutečnila poslední lednovou neděli 27.1. v oblíbeném bowlingovém centru Ovčín. Jedná se o tradiční turnaj ještě loni pořádaný na Chodově v místním SBCentru, který změnil místo a tak i název. Jedná se o "devítku" se zvýhodněním pro ženy, kdy pokud hodíte devět a jste žena počítá se automaticky strike a pokud jste muž je třeba na strike ještě zbývající kuželku dohodit. To je snad důvod proč z posledních 6 turnajů v loni 4x zvítězily ženy. Žádné jiné hendikepy zde nejsou. Podrobné propozice turnaje najdete na https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=504, kde se můžete i přihlásit.

Na turnaji jsme po dlouhé době znovu přivítali Helenu Mojkovou bývalou šampionku Chodovské devítky a nutno říct, že se neztratila. Na Ovčíně vybojovala krásné čtvrté místo. Snad díky změně místa přišlo i několik nováčků a i oni promluvili výrazně do průběhu turnaje. Petr Pekárek vedl jak po kvalifikaci tak po semifinále, kde hodil i nejvyšší nához turnaje 257, za který si odnesl sekt. Finále mu však bohužel tolik nevyšlo a bylo z toho nakonec jen sedmé místo. Zato Šárka Machytková, kterou si Helena Mojková s sebou přivedla se Helče odměnila tím, že ji odsunula na to již zmíněné čtvrté místo a sama vybojovala dvěma dvě stě devítkami pro sebe bronz! A to ještě mohla být i výše neboť Standa Semerák na stříbro mohl dosáhnout pouze hodil-li v posledních tří framech alespoň 4 strike plus nejméně 6 kuželek. Nakonec z toho bylo 4X + 9 a Standa se mohl radovat ze stříbra.

A kdo že nakonec vyhrál? No opět Tatiana Vydrová!! Říkám opět neboť jak jsem říkal, je Záběhlická devítka pokračováním té Chodovské a tam v listopadu a říjnu Tatiana zvítězila rovněž. Jestli bude takto pokračovat a vydrží ji forma bude horkým favoritem celoroční série.

Vítězná trojice si rozdělila odměny v poměru 500Kč-300Kč-200Kč plus nezbytné pohárky.

Další turnaj Záběhlické 9 je jako vždy v neděli, a to 24.2.2012 13:00. Přihlásit se můžete na www.obsa zovacky.cz Celkový stav série najdete  zde a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz