Záběhlická devítka - červen 2014

29.06.2014 00:00

V neděli 29.6. se odehrál šestý díl turnajové série Záběhlické devítky na Ovčíně. Tentokrát byla účast celkem průměrná, když na Ovčínskou hernu dorazilo celkem 22 hráčů. Překvapením kvalifikace byl nepostup šampionky Záběhlic Anežky Lencové, ale omluvou jí je, že se akorát vrátila ze seniorského mistrovství ve Finsku a její koule se ještě kdesi plavily po moři a tak únava a staré ohrané koule udělaly své. Anežka si z toho nic nedělala a ještě lahví sektu pohostila všechny přítomné na oslavu své úspěšné reprezentace ČR. Ona si to jistě příště vynahradí.

On vlastně celý turnaj byl plný překvapivých výsledků. V semifinále nejdříve zcela propadl jeden z pořadatelů Standa Semerák a největším překvapením pak byl nepostup do finále i letošní dvojnásobné vítězky Lucie Kubelkové.

Ve finále začal výborně letos poprvé na turnaji startující Miroslav Nýč výkonem 243 a těsně za ním pak ostřílený Pepa Colon s 239 stíhaným dalším stálým návštěvníkem turnaje Milanem Brabcem 235. Náhozy přes 200, a tím i nějakou šanci na útok na přední umístění, dosáhli v první hře ještě Jan Beneš, Dušan Kovařík a Monika Semeráková.

Míra s Milanem v druhé hře přidali krásných 238 respektive 220 a tak Miroslav Nýč na své letošní první Záběhlické devítce zvítězil a Milan Brabec slavil krásné druhé místo, z kterého měl opravdu velkou radost a jenž mu vynahradilo slabší umístění na minulých turnajích.

Největší favorit finálového pole Pepa Colon druhou hrubě nezvládl a nához pouhých 183 jej poslal až na pátou příčku. Totéž se dá konstatovat i o Dušanovi Kovaříkovi, který skončil ještě o něco níže a to až na sedmé pozici. Útěchou mu byla alespoň cena za nejvyšší nához 277, který ale dosáhl už v kvalifikaci. Odnesl si tak exkluzivní HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal.

O poslední místo na bedně tedy o třetí bronzovou příčku se tak odehrál boj mezi Janem Benešem a Monikou Semerákovou a byl to souboj napínavý až do posledního framu. Honza v poslední nedohodil jednu kuželku zatímco Monika svou hru dostrikovala a tak díky této nejvyšší hře finále 245 zaslouženě vybojovala bronzovou medaili!

Vítězná trojice si rozdělila odměnu v poměru 500Kč-300Kč-200Kč a nezbytné medaile.

Další turnaj Záběhlické 9 je jako vždy v neděli, a to 27.7.2014 13:00. Přihlásit se můžete na https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=504. Celkový stav série najdete na https://zabehlicka-devitka.webnode.cz/celkove-poradi/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz