Záběhlická devítka - červenec 2014

29.07.2014 00:35

V neděli 27.7. se odehrál již sedmý díl turnajové série Záběhlické devítky na Ovčíně a pokročili jsme tedy do druhé poloviny celé série, která má celkem 12 turnajů, jeden každý měsíc. I přes krásné slunečné počasí si našlo cestu na turnaj plných 21 hráčů a i hned několik nováčků.

Kvalifikaci vyhrál krásným výkonem 720 Dušan Kovařík, ale v dalších bojích se mu už tak nedařilo a skončil až desátý.

Po kvalifikaci se museli tři hráči s turnajem rozloučit a šlo se na semifinále. A některé souboje opravdu staly zato! Jan Beneš v souboji o postup o tři kuželky porazil Drahomíru Krynickou, kdy rozhodoval až poslední frame. Honza tak postoupil i na celkem nízký nához 304, což se později ukázalo jako klíčové pro celý turnaj.

Na druhou stranu nepostoupil nováček turnaje Tomáš Chrámecký s krásným náhozem 422, který prohrál v dramatickém souboji s Jiřím Kutjužanským a Stanislav Semerákem a také, což bylo asi největším překvapením turnaje, Josef Colon - vedoucí hráč série - podlehl s náhozem 403 velmi dobře hrající dvojici Miroslav Nýč (455) a Monika Semeráková (432).

V semifinále také padl i nejvyšší nához turnaje a to rovná třístovka, kterou (jak jinak) hodila opět Kubelková Lucie za níž si odnesla i prémiovou cenu HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal. Tu ovšem vzápětí odevzdala svému otci Petru, neboť alkohol mladistvým nepodáváme! :-).

Kdo nezačal finále v první hře náhozem nejméně 230, neměl tentokrát příliš šancí se do souboje o "bednu" zapojit. Vůbec celý turnaj se nesl ve znamení vysokých výkonů a finále toho bylo důkazem. Jan Beneš po velmi slabém ale nakonec přeci jen úspěšném semifinále změnil dráhu a byl to rozdíl jako noc a den. Honza načal finále devítkovou téměř perfect game 299 a Míra Nýč mu sekundoval s 275. Kousek za nimi byli další tři hráči s náhozem přes 230 - Semerák Stanislav (230), Brabec Milan (234), Lencová Anežka (236). To byla trojice, která měla šanci se v druhé hře ještě pokusit Honzu a Míru dohonit.

Honza Beneš ale nenechal nic náhodě a přidal dalších 240 a svým historicky prvním vítězstvím na Záběhlické devítce potvrdil svoji prudce stoupající formu v posledních měsících. Upřímně gratulujeme a jen tak dál!

Anežka ani Milan už svůj nához v druhé hře nevylepšili a tak z toho bylo "jen" sedmé respektive čtvrté místo.

Míra Nýč a Standa Semerák tak už bojovali o to jak si rozdělí zbylá místa na stupních vítězů. A opět to byl souboj do posledního framu. Oba nakonec dosáhli stejného výsledku 492(!) a o Mirkově druhém místě rozhodl vyšší nához z první hry!

Vítězná trojice si rozdělila odměnu v poměru 500Kč-300Kč-200Kč a nezbytné medaile.

Další turnaj Záběhlic ké 9 je jako vždy v neděli, a to 31.8.2014 13:00. Přihlásit se můžete na https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=504. Celkový stav série najdete na https://zabehlicka-devitka.webnode.cz/celkove-poradi/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz

 

StS. & DuKo