Záběhlická devítka 2015 - duben

28.04.2015 00:09

Záběhlickou 9 vyhrál Adam Vomáčka

V neděli 26.4. pokračovala na Ovčíně Záběhlická 9 čtvrtým turnajem tohoto roku. Tentokrát si přišlo zahrál 18 bowlerek a bowlerů, a tak všichni měli jistou účast v semifinálových bojích.   Kvalifikaci vyhrál Adam Vomáčka ( 745 ), a vzhledem k tomu, že spolupořadatel turnaje Standa Semerák jel plnit své bowlingové povinnosti na Zličín, měl Adam spolu s Petrem Pekárem ( 2.místo v kvalifikaci) jistou účast i ve finále.  Na zbylých pěti drahách však vypukly obvyklé boje o 2 postupová místa do finále. Velký náskok z první semifinálové hra prohospodařil Václav Zmatlík, na jehož úkor tak postoupili Petr Vrba a Ondřej Košata, který nakonec ve finále obsadil hezkým náhozem 442 čtvrtou pozici. V semifinále tentokrát skončila cesta obvyklého finalisty Jirky KotjužanskéhoV první semifinálové hře padl  nejvyšší nához turnaje 280, za který si novicka turnaje Miloslava Suchánková odnesla sekt z vinařství Hrabal.  Finále začal pěkně  ( 280 ) Dušan Kovařík, ale méně povedená druhá hra znamenala celkový nához 486 a stříbrnou pozici. Své nejlepší výkony si na finále schovala Anežka Lencová, celkovým náhozem 463 ( 239,224 ) tak získala po vítězství v předešlém turnaji tentokrát bronzovou pozici.

Celkovým finálovým náhozem 490 ( 256,234 ) zvítězil  o 4 kuželky vítěz kvalifikace Adam Vomáčka . Nutno podotknout, že zcela zaslouženě,neboť Adam dosáhl i nejvyššího denního průměru, a sice 238,0. Všichni medailisté získali medaile a  obvyklé price money 500-300-200 Kč.

Další  pokračování  Záběhlické 9 dle propozic turnaje bude probíhat  24.5. jako vždy v neděli. Přihlásit se můžete na stsem@seznam.cz nebo na tel. 731 137 591. Celkový stav série a aktuální obsazovačku najdete na https://www.zabehlicka-devitka.webnode.cz , bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz