Záběhlická devítka 7

28.07.2013 12:03

Poslední červencovou neděli proběhl další turnaj série Záběhlické devítky. Konal se opět na centru Na Ovčíně, které bylo znovu zprovozněno po nedávných povodních.

Extrémní teploty venku možná dopomohly k nezvykle vysokým výkonům během turnaje. Už v první hře kvalifikace padl nejvyšší nához turnaje 298 a to hned třikrát. Cenu za něj – láhev sektu – si odnesl Josef Colon, který ve finále zůstal o jednu kuželku za stupni vítězů a tak to pro něj byla alespoň malá satisfakce.

Účastníků se sešlo tentokrát jen osmnáct a tak nikdo po kvalifikaci nevypadl. Po semifinále to už bylo ale jinak a muselo se rozloučit s turnajem šest hráčů-hráček. Nejsmolněji dopadla několikanásobná vítězka Tatiana Vydrová, která v souboji s těžkými soupeři Helenou Mojkovou a Josefem Colonem vypadla s výkonem 426 (!) a skončila tedy až na třináctém místě.

Nejlépe začal finále právě Pepa, kdy po jeho výkonu 265 v první finálové hře se už zdál jasným kandidátem na vítěze. Ale přes 240 hodil i Petr Sova, Standa Semerák a Helena Mojková a i Tomáš Rathouský s 229 nebyl zcela bez šancí. Tomáš ale v druhé hře přidal „pouhých“ 209 a tak na něj zůstalo až páté místo. Výkon 438 ale běžně stačí na medailové pozice. Ne tak tentokrát.

Hlavní kandidát na vítězství Colon přerušil svoji strikovou řadu v šestém frame druhé finálové hry a nakonec bylo z toho jen 214 celkem tedy 479. Petr Sova využil Pepova zaváhání a výkonem 233, coz mu celkově dalo 480, se o kuželku dostal před Josefa. Oba pak se zaujetím sledovali poslední framy Standy Semeráka a Heleny Mojkové. Oba udělali „chybu“ v šestém framu kde Standa nedohodil parohy a Helena měla jen 8-dohoz. Pokud by hru nedostrikovali, Josef by byl na bedně. Jak Helena tak i Standa už ale další chybu nepřipustili a tak v historii tohoto turnaje bylo poprvé dosaženo náhozů přes 500 ve finálových hrách! Helča byla o už zmíněný dohoz lepší a protože první hru měli oba na kuželku stejnou, Helena s celkovým náhozem 519 vyhrála červencovou devítku a Standa obsadil s 506 druhé místo. Na Petra Sovu tak zbylo třetí místo těsně před nešťastným Josefem Colonem.

Vítězná trojice si rozdělila odměny v poměru 500Kč-300Kč-200Kč plus nezbytné medaile a pohár pro vítěze.

Další turnaj Záběhlické 9 je jako vždy v neděli a to 25.8.2012 13:00. Přihlásit se můžete na https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=504. Celkový stav série najdete na https://zabehlicka-devitka.webnode.cz/celkove-poradi/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz