Záběhlická devítka - listopad 2014

25.11.2014 22:03

V neděli 23.11. se konal předposlední turnaj série Záběhlické devítky. Stejně jako minule si přišlo zahrát 22 bowlerů a tak o postup do semifinále bylo třeba bojovat. Nečekaný byl nepostup stálého účastníka série Jirky Urbana. Kvalifikaci s přehledem vyhrála Helena Mojková s krásným náhozem 752. Nejvyšší nához ale už v kvalifikaci ukořistila Lucka Kubelková a to rovných 300, za který si její táta odnesl prémiovou cenu HRABAL SEKT brut od sponzora nejvyššího náhozu vinařství Hrabal. Za celý den si ji pak zopakovala ještě dvakrát!!

Největší překvapení semifinále bylo na úkor favoritky Heleny Mojkové, která v první hře semifinále nepochopitelně „zkolabovala“ (127) a druhou hrou už to nestihla dohnat a dala tak příležitost Ondřeji Košatovi. Díky nevolnosti nepostoupil ani Stanislav Semerák a tak místo něj šel do finále Jaroslav Beneš, který původně z velmi těžké trojice s celkovým náhozem 431 měl vypadnout!

Finále zahájila Lucka Kubelková v pořadí už třetí třístovkou a zdálo se, že jí dnes ve vítězství nic nemůže zabránit. Dušan Kovařík se ale nemínil jen tak vzdát náhozem 266 si udržoval sice značný, ale přesto dosažitelný odstup. Když pak přidal 257, bylo o drama postaráno. Lucka ale dalším náhozem 233 přeci jen Dušanovu stíhání unikla o deset kuželek a stala se tak opět vítězkou Záběhlické devítky! Zdá se, že ani celkové vítězství v sérii ji už nikdo nevezme!

Třetí místo s velkým odstupem od ostatních jak vpředu tak i vzadu si velmi solidním celkovým náhozem 437 vybojoval Milan Brabec.

Vítězná trojice si rozdělila odměnu v poměru 500Kč-300Kč-200Kč a nezbytné medaile.

V celkovém pořadí vede tedy stále Lucie Kubelková před Dušanem Kovaříkem a Josefem Colonem a bodové odstupy se od minule jen zvětšily.

Poslední letošní a slavnostní turnaj Záběhlické 9 je jako vždy v neděli 21.12.2014 13:00. Tentokrát se bude losovat bowlingová koule a mobilní telefon a turnaj je pro naše věrné (11 účastí) zdarma!

Přihlásit se můžete na https://www.obsazovacky.cz/turnaje/entry.php?lang=cz&id_turnaj=504. Celkový stav série najdete na https://zabehlicka-devitka.webnode.cz/celkove-poradi/ a bodování do žebříčku Firotour najdete na https://www.bowlingweb.cz

StS. & DuKo